AKADEMİK

Merhabalar,

Bu sayfada sizlere akademik yaşamım ile ilgili ve paylaşmanın değerli olduğunu düşündüğüm bazı bilgileri sunuyorum.

AKADEMİK başlığı altında, makale, sözlü/poster bildiri, çeviri, kitap bölümü ya da yayınlanmış kitapların künyeleri verilmektedir. Bunların hemen tamamına PDF dosyası olarak tıkladığınızda ulaşabilirsiniz. Bu yayınlardan okumak istediklerinizi yine aynı ortamdan PDF dosyası olarak indirebilir, paylaşabilirsiniz. Şimdiye kadar yurtiçi ya da yurtdışı destekle yöneticisi olduğum veya yardımcı araştırıcı olarak yer aldığım projelere de bu başlık altından ulaşabilirsiniz.     

DERS başlığı altında, lisans ve lisansüstü öğrencilerine verdiğim dersler vardır. Özellikle lisans dersleri için öğrencilerimizin ders içeriği ve derslerde kişisel uygulamalarıma dönük bilgiler verilmiştir. Böylelikle, sevgili öğrenci arkadaşlarımın karşılaşacakları zorlukları bilerek beni tercih etmelerine yardımcı olmak istedim.

HASBAHÇE ve HERBARYUM başlığı altında Beytepe’de 2007 yılında kurduğumuz ve halen yaşatmaya çalıştığımız, adını “HASBAHÇE” koyduğumuz minik bahçemiz hakkında bilgi ve fotoğrafları vardır. Bu başlık altında ayrıca, herbaryuma da değinilmiştir. Türkiye’nin en önemli herbaryumlarından biri (HUB) üniversitemizdedir. HUB’un kurucusu ve Türkiye’de Bitki Sistematiğinin öncüsü rahmetli Hasan Peşmen hakkında bilgi verilmiştir.

FOTOĞRAF başlığı altında akademik yaşamımın ve sevgili öğrenci arkadaşlarımla, ilgili dersler kapsamında yaptığımız arazi çalışmalarının özeti vardır. Yıllara göre binlerce fotoğraftan seçilmiş temsilci fotoğraflar paylaşılmıştır. Eğitim, öğretim, anı, görsellik, bilgi ve daha pek çok bakış açısı buradadır.

MOBİS, hızla değişip gelişen bilimsel yaşamın içinde ve mümkünse ilerilerinde yer alma çabasının ürünüdür. Bu amaçla kurulmuş Moleküler Bitki Sistematiği Laboratuvarı (MOBİS) hakkında kısa bilgi ve MOBİS bilgisunar ortamına bağlantı verilmiştir. Ayrıca danışmanlığımda Yüksek Lisans-Doktora yapmış ya da devam eden meslektaşlarıma da yer verilmiştir.