Ders Duyuruları

Sevgili öğrenci arkadaşlarım,

COVİD-19 salgını nedeniyle lisans ve lisansüstü derslerini internet üzerinden yapmaktayız. Üniversitenin HUZEM aracılığı ile verdiği altyapı desteği, bu derslerimizi sürdürmemize hizmet etmektedir.

Derslerimiz okulda yapılmış olan plan ve zaman çizelgesine uygun olarak gerçekleşmektedir. Derse başlamadan önce HUZEM üzerinden üniversitenin sisteminde kayıtlı e-posta adreslerinize bağlantı göndermekteyim. Sizler de bu bağlantıya tıklayarak sanal derse katılabilmektesiniz.
Sanal derse katılmadan önce, sizlere ayrıca ders notlarını yazım dosyası olarak göndermekteyim. Bu ders notlarına çalışarak derse katılmanız, derste başarı düzeyinizi yüksletecektir.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşebilmek dileği ile.

Değerli arkadaşlarım merhabalar,

Bahar döneminde ders verdiğim şubeleri tercih etmek isteyen arkadaşlarımın, aşağıdaki özet bilgileri ve ilgili dersler altındaki açıklamaları okumalarını önermekteyim.


Sistematik Botanik: Bu ders kapsamında bir hafta sonu, iki günlük arazi çalışması yapılmaktadır. Cumartesi sabah 7 gibi başlayan etkinlik, Pazar akşamı 20 civarında Ankara’ya dönüş ile sonlanmaktadır. Ders içi etkinlik, arazi çalışmaları ile arazide öğrenilen bilgilerin sınavlarda sorulması, hergün yoklama takip listesinin imzalanması, fazladan verilen ödevler gibi nedenlerden dolayı oldukça zor bir ders sizi beklemektedir.

Bu ders üç ayrı şube halinde açılmaktadır. Bu kadar iddialı bir şubede, sizi zorlayacak bir ders yerine, amacınıza uygun bir tercih yapabilirsiniz.

Böylelikle, Sistematik Botanik öğrenmek, iddialı bir arazi çalışmasında bulunmak ve ders içinde tartışmalarda etkin olmak isteyen arkadaşlarımıza yer açıp, dersin enerjisinin korunmasına katkı sağlamış olacağınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Bu ders 2019-20 öğretim yılında başka arkadaşlarımız tarafından verilecektir. Bitki Ekolojisi ve Coğrafyası: Bu ders kapsamında iki yıl önce ders programına koymuş olduğumuz, fazladan 5 laboratuvar çalışması da uygulanmaktadır. Ders içinde yoğun tartışmaların yapıldığı ve devamın çok sıkı takip edildiği bir şubedir. Bu nedenle arkadaşlarımın amacına uygun tercih yapmaları kendi yararlarınadır.

Biyoetik:  Bölümümüz lisans ders programına önerdiğim bu ders, üç yıldır açılmakta ve benim de keyifle katıldığım bir süreç yaşanmaktadır. Her öğrenci en az bir kitap özetlemek ve dönem içinde yoğun tartışmalara katılmak zorundadır. Okuma, düşünme ve düşüncelerini ifade etme alışkanlığı olan öğrencilerimiz ile çok değerli bir ders dönemi yaşanmaktadır.

Bu dersi tercih etmeden önce, lütfen bu özelliklere sahip olup olmadığınızı ya da bu özelliklerinizi geliştirme isteğinizi bir kez daha gözden geçirmeniz daha yararlı ders yapılmasına yardımcı olacaktır.

TÜM DERSLER ÜNİVERSİTE PROGRAMINDA BELİRTİLDİĞİ TARİHTE BAŞLAR VE KAYITLI ÖĞRENCİLERİN DEVAM KONTROLÜ DE İLK DERSTEN İTİBAREN GEÇERLİDİR